Klienditeenindusest ja müügioskusest

Nagu te teate läks meil enne suurt külma katki õhksoojuspump, mille remont tundus nii kalliks minevat, et mõistlikum tundus uus osta. Meil on umbes kümne aasta vanune mudel, millele pole enam ka varuosasid saada. Kuna ma õhksoojuspumpadest midagi ei tea, siis ei öelnud mulle netis olevad hinnad ja mudelid midagi. Ma kirjutasin ÜHEKSALE õhksoojuspumpadega tegelevale ettevõttele kirja, kus teiseks lauseks oli “Sellega seoses oleme me ka olukorras, kus kohe on vaja leida uus abiline.” Minul kui müügiinimesel läheks sellise lause peale silmad särama, sest ma näeks võimalust müügiks. Ma teeks pakkumise ja ühesõnaga püüaks kliendile midagi “pähe määrida”.

Mu rahakott ei ole kõige suurema sisuga hetkel ja kuna ma tean, et blogireklaam on igal pool tõusev trend, siis otsustasin ma ka õnne proovida ja kirjutasin, et ehk saaksin mina veidike soodukat ja nemad reklaami ehk siis oleksime üksteisele kasulikud. Muidugi ma ei eeldanud, et keegi mulle esimese DPD kulleriga uue õhksoojuspumba niisama ägeda kirja eest saadab, kuid allahindlust lootsin ikka (mul on muide komme ka elektroonikapoodides allahindlust küsida ja üldjuhul 10% allahindlust ka tehakse, niisama, kui tavalisele kliendile). Mis te arvate MITU ettevõtet mulle vastas? NULL! Ma ei saanud ühtegi vastust.

Okei, ma saan aru, et on talv ja ehk müüvad õhksoojuspumbad nagu soojad saiad, aga no midagi oleks siiski võinud vastata. Kasvõi öelda, et kuule, kulla blond, meil on sinu blogist ja reklaamist suht poogen, aga siin on hinnapakkumine sellele ja sellele tootele. Kas ma eksin? Ootasin ilmvõimatut? ÜHEKSAST ETTEVÕTTEST KEEGI EI VASTANUD! Kuidas see on võimalik? Veelkord, ma kirjutasin selgelt, et mul on KOHE vaja soetada uus õhksoojuspump. Kas müügiinimese mõte ei peaks olema müümises? Klienditeenindaja töö kliendi teenindamises? Või kirjutab sellistele firmadele päevas 8430 blogijat, kes tasuta asju tahavad, et sõna “blogi” oli neile nagu punane rätik härjale ja mu kiri, mis sisaldas OSTUSOOVI, lendas prügikasti? Hea teenindus! Super hea teenindus.

Ainuke ettevõte, kes mind aitas oli BalticMaster OÜ. Ja see siin ei ole mingi kinnimakstud reklaam. See inimene, kes meile õhksoojuspumpa remontima tuli, on meid ka varem aidanud ja me lihtsalt otsisime tuttava tuttava tuttava kaudu selle ettevõtte ja inimese üles. Inimene käis meie juures metsas ka peale tööaega, reede hilisõhtul, sest ta ei saanud seda pumpa kahe esimese korraga tööle ja ta keeldus puhkusel minemast nii, et töö jääb poolikuks. Vähe sellest, et kusagilt maa alt “kaevas” ta välja ka meie uunikumile vajaliku varuosa. Vot see oli teenindus!  Kui ka tema prognoos oli esialgu, et remont läheb meil maksma ca 1000 eurot ja soovitas uue pumba osta, siis lõpuks läks tänu selle remondimehe viitsimisele ja soovile meid aidata kogu “nali” maksma 380 eurot. Üüratu summa siiski, aga võrreldes 1000+ euroga siiski hoopis teises kaalukategoorias. Ja me saime isegi villased sokid jalast ära võtta.

6 thoughts on “Klienditeenindusest ja müügioskusest

 1. paraku ettevõtete soovimatuse eest blogijatega koostööd teha või üldse ignoreerimise eest võid tänada oma staarblogijatest sõpru.

  Like

 2. Aga mis ettevõtted need olid? Säästaks teistel ehk vaeva nendele kirjutamast?
  Võiksid ka ülemustele kirjutada, et keegi ei tahtnud sulle müüa toodet… mina juhina tahaksin seda küll teada.

  Like

 3. Ma olen täheldanud, et müügiinimesed on täitsa omaette inimtõug. Neil paneb võimalik müük või vähemalt võimalus müüa (toodet/teenust) tutvustada silma särama ja mõtte tööle. Paraku liiga paljud müügi alal töötajad ei ole müügiinimesed vaid inimesed, kes lihtsalt võtavad raha vastu kui inimene asja ostma tuleb. Ise ei pingutata, initsiatiivi ei näidata ning oma tööandja nägu ei olda.
  Ma soovitaks ka sul anda ettevõtete juhtidele teada, et tegid päringu ning ei ole sellele vastust saanud. Ma sain aru, et hetkel sai teie pump küll remonditud aga äkki õnnestub siiski uue jaoks hea pakkumine saada.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.