Mõtted

Igal aastal omamoodi

Facebook tuletas meelde, mismoodi me erinevatel aastatel oleme vabariigi aastapäeva tähistanud. Varahommikuse Bocki ostu või sinimustvalge brunchiga, õhtusse on alati kuulunud presidendi vastuvõtu vaatamine. Ma olen muidugi äärmiselt pettunud, et proua Kersti on ka seda üritust muutnud ja “omanäolisemaks” muutnud, sest no miks…miks oli vaja heerold ära kaotada. Jääb mulje nagu tahaks lihtsalt tüütu asja kaelast ära saada kiiresti, järgmisel aastal võiks siis üldsegi Skype vahendusel kätlemise teha, ei peaks üldse kohalegi tulema. Või nagu naljahambad on interneti kommentaariumites öelnud: Kui ikka jääb sisenemine aeglaseks võiks käepigistuse asendada plaksu andmisega! Seda käigu pealt ilma peatumata. Vajab mõtlemist kas siis president hoiab lihtsalt käe üleval ja möödujad kiiresti löövad patsi või külalised mööduvad kiirelt üles tõstetud kätega ja president plaksib kiirelt nagu jõuab.
See oleks väga innovaatiivne ja kindlasti Eesti äratab oma uuendusliku lähenemisega maailmas tähelepanu.

Oh, Kersti, Kersti, Kersti!

Aga mis seal ikka, kodune pidu ei jää sellegi poolest väiksemaks, minu jaoks on Eesti sünnipäeva tähistamine oluline. Mõnusat pidupäeva kõigile!

1932305_670589926312888_1483989723_n13685_850562578315621_1303958066742834138_n

11001921_850933748278504_2416142201648039214_n12733548_1021831927855351_5719961520085278073_n

Advertisements

About Eveliis

I still don't know if things fit together, or if everything will be all right in the end. But I believe that something means something. I believe in cleansing the soul through fun and games. I also believe in love. And I have several good friends, and just one bad one.

21 comments on “Igal aastal omamoodi

 1. Kurb on lugeda, kuidas üks naisterahvas üritab teist pisendada ja kasutab selleks šovinistlikke võtteid. Kui president Meri oleks midagi sellist teinud, siis vaevalt oleks sa ohanud “oh Lennart, Lennart”. Aga president Kaljulaidi puhul ju võib, eks? Kersti on ju lihtsalt plikake, onju? Endal on sul tütar kasvamas, millist maailma sa talle soovid?

  Like

  • Pisendada? Šovinistlik? Kas sa käid iga samasisulise postituse juures nii “ohkimas” või vaid minu? Ja, jah kui ka Lennart Meri oleks sama muudatuse teinud, oleks mu arvamus sama. Mulle meeldib vastuvõttu vaadata, mulle meeldis, et inimesi tutvustati ja mulle meeldis see pidulikkus, mida heerold lisas.

   Like

   • Asi pole muudatuses, ka mina eelistaksin heeroldit. Kuid ilkumine eesnime kasutades ei ole sobilik, kui tegemist on Vabariigi Presidendiga või tegelikult üldse, kui ei ole tegemist isikliku tuttavaga. Selliseid võtteid kasutatakse just naiste puhul nende tähtsuse pisendamiseks ja tavaliselt meeste poolt (vt nt Savisaar nimetab kõiki naissoost poliitikuid tüdrukuteks, olenemata vanusest). President Kaljulaid ei ole sulle mingi Kersti!

    Like

   • Neljas Eesti

    Need on need teise eesti rõõmud, kulista aga Bokki ja vaata kleite, mine pärast viska perekoolis ka paar kommentaari, kellel kõige õudsem oli jne.

    Aga noh, kuna uhked suupisted kõrval, siis ei saa sa ju kuidagi teine eesti olla, eksole ju, mkmmm 🙂

    Like

   • Ebanormaalne kommentaar. Aga ei, ma ei häbene kuidagi seda, et pidupäeva puhul on vanaisale Bocki ostetud. Ega ei häbene ma ka seda, et osa Eesti sünnipäevaat on mu jaoks kontserdi ja kätlemise vaatamine. Ja see ei tee minust ei esimest, teist ega neljandat Eestit.
    Perekooli kommentaaridesse mul asja pole, mul on oma blogi arvamuse avaldamiseks.

    Like

   • Mõistmatu

    Lõpeta see nali, et sa Perekoolis ei käi 😀
    Sind lausa ükskord ähvardati sealt välja visata hiljuti, kui oma plaastritele reklaami tegid mitmes erinevas teemas! 😀 Meile võid ju valetada, aga moderaatorid teavad.

    Like

   • Ma olen JUBA VÄGA PIKKA AEGA rääkinud, et käin Perekooli LUGEMAS. Endast sinna KIRJUTAMINE oleks aga debiilne, TEADES mida 99% Perekoolist minust arvab

    Like

  • võitlevate feministide äärmus – otsitud šovinism. katsuge aru saada, väga suurt osa inimesi ei huvita üldse, mis teisel püksis või kromosoomides on. “vaevalt oleks sa ohanud “oh lennart, lennart””… ja ei tea, miks mitte? ma tean küll, miks. sest lennart ei andnud selleks ohkeks põhjust. ta oli säravalt intelligentne ja isegi kui ta midagi kahtlast tegi, sai ta selle andeks – õigustatult. kerstikene ei ole seda õigustust veel ära teeninud. ja mitte oma soo pärast.

   Liked by 1 person

   • MInul on natukene kopp ees nendest igas sõnas mingit kolli nägemist, olen m-iga nõus, et suurt enamust ei koti grammivõrdki, mis kellelgi püksis ja oma blogis on mul ilmselt luba presidenti ka Lihtsalt Kerstiks nimetada.
    Lennart Meri on klass omaette!

    Like

  • Mõistmatu

   Jah, ju siis moderaatorid valetasid su kohta, eksole? 😀 Häbi peaks olema valetada…

   Like

   • Ma reaalselt ei viitsiks vastata ega ka su kommentaari läbi lasta, aga sa oleks ka ilmselt üks neist, kes hulluks läheks kui kommenteerida ei saaks. Nii et las see kommentaar olla. Sinu hingerahuks. Arva, mida tahad.

    Liked by 1 person

   • Minu mäletamist mööda öeldi Ilvese kohta ka pidevalt ju Toomas Hendrik. Kersti on ju tema nimi. Ja paljud tema muudatused on nõmedad. Ja mulle ei meeldi kuulata kõnet, kust jääb mulje, et kõneleja tõreleb kõigiga nagu väikeste lastega.

    Like

 2. Vabandust, ma mitte paha pärast aga maakana jäi mulle silma teie puude virn ahju kõrval. Arvatavasti te ei tea, et taolised pinnud sobivad pigem pliidi alla, need põlevad ruttu läbi, teevad ainult kiire leegi aga ahju soojaks ei aja. Sellistega pole ka ime, kui tuba külmaks jääb. Korralik ahjupuu näeb välja näitesk selline https://www.google.ee/search?q=k%C3%BCttepuud&safe=active&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiglrWq0ajSAhUB_iwKHSqCClEQ_AUICCgB&biw=1920&bih=947#imgrc=2kvFwbAQzANimM:
  Pilt on võetud täiesti suvaline internetist. Kask, lepp, saar jms. lehtpuud on need, millega kütmisest ka sooja saab. Saematerjali jäägid on tavaliselt okaspuidust, annavad sädemeid ja praksuvad romantiliselt aga sooja annavad vähem.

  Like

  • Ega´s me aint selliste jääkidega oma ahju küta. Need ongi jäägid, mis ka lihtsalt ära põletatud said. Küttepuud on meil ikka nö pärispuud – kask ja lepp:)

   Like

   • Mul tuttavad kolisid keskküttega korterist ahiküttega maamajja, küsisid kohalike käest küttepuude ostmise kohta ja keegi oli soovitanud kohalikust saekaatrist jääke osta, et kõvasti odavam kui küttepuud ja vahet pole. Siis, kui nad ükskord päris küttepuud ostsid, nägid, et on küll vahe 🙂
    Mõtlesin, et teile ka “soodsaid küttepuid” soovitatud.

    Liked by 1 person

   • Hahhaa, mina ehk isegi oleks see “soodsa puu” ostja, a Marek teab meil asjast tsips rohkem;)

    Like

 3. Ma mäletan, et president Ilvest nimetati tihti ka lihtsalt Tommiks ning see polnud paljudel juhtudel üldse mitte negatiivses kontekstis öeldud. Kristina Shmigun oli omal ajal meie Kiku, kuigi olümpiasangarile/spordikangelasele peaks ka äkki ülejäänud rahvas alt üles vaatama? Või preili Sildarule täna. Igal pool ja igal hetkel. Lugupeetud professor Lauristin on juba aastakümneid oma tudengitele lihtsalt Marju või Marjustin ning ta aktsepteerib seda hüüdnime täitsa rõõmsalt.

  Jäigast poliitkorrektsusest palju olulisem on mu meelest osata tunnetada milline keeleregister kuhu sobib. AKs räägitakse loomulikult president Kaljulaidist aga mõnes pühapäevahommikuses ERRi saates sobib ehk tema poole pöörduda ka sõnadega “Kersti, kas te…”. Ning blogil ja blogil on muidugi ka vahe (siinne vs mõne poliitiku oma nt) aga suures osas kuulub blogidemaailm mu meelest küll sinna kategooriasse, kus võib endale lubada veidi vabamat sõnakasutust. Ja see ei tähenda automaatselt lugupidamatust, samamoodi nagu me netis suheldes enamasti sinatame üksteist, ka täitsa võõraid, sõltumata kellegi vanusest või positsioonist, samas kui reaalis oleks tihti sobivam ja viisakam teietada.

  Liked by 2 people

 4. See ei-tohi-kerstiks-kutsuda on nii tühine isiksus, et paraku ei paindu keel sugugi määratud ametnikku lipitsevalt Vabariigi Presidendiks (äkki teeks hoopis kõik suurtähed, et VEEL peenem oleks) nimetama. Mängigu oma komejant ära, mida kiiremini see aeg otsa saab seda parem. Ehk on temast vähemalt nii palju kasu, et tõestab lõpuks, kuivõrd mõttetu on meie konnatiigi eesotsa mingisuguse eluaegsete hüvedega puusliku määramine. Pole vaja sellist sisutut kohatäidet, eriti kui igasugune hall mass end teenete eest taolise “auga” tituleerida saab.

  Like

 5. Huido Huidini

  Heerold oli täiesti olemas ja teadustas kätlema saabujaid kohapeal, nagu ikka. Lihtsalt ERR otsustas tema hääle sel aastal saatejuhtide kommentaaridega summutada. Selles “proua Kersti, Kersti, Kerstit” süüdistada on küll veidi ülekohtune 😀

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: