HARRY POTTER JA ÄRANEETUD LAPS. I ja II osa” eestikeelse versiooni esmaesitlus

Rääkisime täna just tuttavatega lemmikfilmidest, mul on neid palju ja nii ma unustasingi loetellu lisamast Harry Potteri. Ma ei tee nalja, ma olen täielik Harry Potteri fänn. Kui ma ei oska dvd riiulist midagi valida vaatamiseks, valin ma Harry Potteri. Kui ma lugesin, et Britt käis Sigatüükas (LINK) surin ma natukene sisemiselt kadedusest. Ühesõnaga Harry Potterist ei saa kunagi küllalt. Irooniline on muidugi kogu selle armastuse juures, et “Harry Potter ja äraneetud laps” saab esimeseks HP raamatuks, mida ma kohe lugema hakkan. Elevil nagu väike laps.

Aga mitte endast ei tahtnud ma rääkida, vaid tegelikult tahtsin ma lihtsalt natukene reklaami teha Apollos toimuvale eriüritusele. Homme, 3. märtsil kell 18:00 toimub Solarise Apollos Harry Potteri kaheksanda loo “HARRY POTTER JA ÄRANEETUD LAPS. I ja II osa” eestikeelse versiooni eriüritus. Kõik, kes tulevad eriüritusele mõne Harry Potteri kangelaseks kostümeerituna, saavad raamatu 20% tavahinnast soodsamalt! 🙂

Üritusel on kohal näidendile eesti keelse tõlke andnud kirjastus Varraku andekad tõlkijad ema-tütar Krista ja Kaisa Kaer, kelle pikaaegseks ühistööks on olnud mitme „Harry Potteri“ köite eestindamine. Tõlkijatega tuleb vestlema kirjandusminister Mart Juur.

„Harry Potter ja äraneetud laps“ on Jack Thorne’i uus näidend, mis põhineb J. K. Rowlingu, John Tiffany ja Jack Thorne’i uuel lool. See on kaheksas Harry Potteri lugu ning esimene, mis on ametlikult lavale seatud. See peaproovi versioon toob Harry Potteri, tema sõprade ja pereliikmete edasise elukäigu kõikjal lugejateni kohe pärast näidendi maailma esietendust Londoni West Endis 30. juulil 2016. Kaheksanda loos stsenaarium hargneb lahti 19 aastat hiljem. Harry, Ron ja Hermione on nüüd juba täiskasvanud ning neil on endal lapsed. Harry on Võlukunstiministeeriumi teenistuja, tööd on palju ning võib-olla ei suuda ta iga kord kõige paremini mõista oma lapsi, eriti aga Albus Severust, kellele on isa kuulsus pisut liiga ränk koorem. Siis aga näitavad mitmed märgid, et kogu must maagia ei ole veel maailmast kadunud ning see, et Harry arm on uuesti valutama hakanud, üksnes kinnitab Harry, Roni, Ginny ja Hermione kahtlusi. Taas pead tõstvale pimedusele omal kombel vastu astuma nii vanemad kui ka lapsed.

Mina püüan homme kell 18:00 kohal olla. Kas kohtume?  Lisainfot leiate Facebookist SIIT

5 thoughts on “HARRY POTTER JA ÄRANEETUD LAPS. I ja II osa” eestikeelse versiooni esmaesitlus

 1. ma pole kunagi saanud aru piraadifilmi ja potteri välja mõeldud lugudest.. poistekas, lastekas, kammajee.
  a 50 varjundit ning romaane inglis k ja reisikirjelduste raamatuid olen küll lugenud :P:) maitse asi.

  Like

  1. Piraadifilm ei meeldi mulle ka väga, aga meil on peres nii, et Marekile meeldib piraadifilm ja ei meeldi väga HP, mul vastupidi, aga et abielu on kompromiss, siis vaatab tema minuga HPd ja mina temaga Kariibi mere piraate.
   Aga maitsed on jah erinevad:)

   Like

   1. mees on ka neid näinud vist, mina tumedate varjunditega, kus pole erksust värvides nalja, lapsemeelsust ei vaata väga. Kuigi temaga koos on veidi tvs meeldinud n.ö ladude- ja konteinerite pakkujate saated, mida ta vaatab. Samas endale meeldivad krimkad ja mõrvamüsteeriumid a mitte kõik (castle, midsomeri mõrvad jms). Lisaks lastekad kogupere komöödiaid teatud sorte oleme vaatamas käinud kinos koos minu soovil ja ka tema, minionid, transilvania, zootropolis jms. :)p kuigi vahel mõned poistekad” lastekad hiljem on mulle ka meeldima hakanud :P:D.

    Like

   2. Ma olen suur laste-ja koguperefilmide fänn:) Sellised lihtsad ja armasad. Hetkel on meie pere lemmik “Trollid”.
    Aga muidu meeldivad mulle ka igasugu diibid filmid nagu nt Eyes Wide Shut ja muidugi õudukad

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.