Mõtted

Nostalgiline kodu

Nägin täna ühe kodu pilti, mis meenutas mulle tüüpilisi vana aja kodusid, selliseid 1990-aastate kodusid ja mulle tuli täielik nostalgialaine peale. Lisaks veel eilne Ebapärlikarbi postitus, kus ta kõik “popid vanaaja disainielemendid” ribikardinast bordüürini ära tõi, nii et  otsisingi vanadest albumitest nii palju pilte kui leidsin, et need suure uhkustundega netti teistele naermiseks üles panna. Oh moodsad ajad ja moodsad mööblitükid!

Soojenduseks mõned klassikalised vanainimeste korterid. Vanatädi korter nägi selline välja aastani 2013. Vanaemal oli 90ndatel seinas moodne fototapeet.

IMG_7130.JPGIMG_7110.JPG

Ja alustame siis ringkäiku läbi nostalgiliselt moodsa kodu!

 1. Minu ja õe ühine tuba. Ma isegi ei mäletanud, et meil narivoodi oli.  Ja millised maitsekad jõulukaunistused. Eks see miski 90ndate algus olema peab.

IMG_7125.JPG

2.  Kui te arvate, et see roosa asi seinas on jõle, siis te eksite. See oli vägagi moekas seinakate. Kui te arvate, et see nii kümme aastat hiljem kui see ikka veel sinas oli, mind ei häirinud, siis te eksite. See oli mu meelest üks kõige kohutavamaid asju, mida seina panna üldse saaks.

IMG_7126.JPG

3. Kui ma juba piisavalt vanaks sain, et oma tuba nõudma hakkasin, on see selliste välimustega olnud. Kõige olulisem oli kassettmakk, millega sai raadiost laule lindistada. Muusikamaitsega just hiilata muidugi ei saa nagu postrid reedavad.

IMG_7123.JPGIMG_7127.JPG

4. Elutoa kohta ma isegi ei ütle midagi halba. Täiesti okei isegi mu meelest. Kui klassikaline sektsioonikapp välja arvata. Kui ma kunagi hiljem sellesse korterisse üksinda elama jäin, oli see esimene asi, mis välja sai lõhutud, vaid alumised kapid jäid alles ja said punaseks värvitud, et mul mingigi kapp olemas oleks.

Kui ma ei eksi, siis veel aastal 1999 oli see kapp täiesti alles.

IMG_7111IMG_7112IMG_7109.JPG

5. Magamistoas olid ikka imekaunid ribikardinad. Jumala eest ma aru ei saa, miks ribikardinad nii popid olid!

IMG_7108.JPG

6. Edasi muutus korter minu käe all moodsaks. Ja kui ma siin ütlen moodsaks, siis jah ma ütlen seda praegu naljaga.  Või noh siis ehk oligi selline sinise- kollase kombo moodne, kuid praegu on ikka väga kummaline sellist valikut vaadata. Otseloomulikult ei puudunud ühest toast bordüür. See oli niiiiiiiiiiii ilus tuba! Lõsva pliit on muidugi klassika omaette. Magamistoas on näha see osa kapist, mis sektsioonist alles jäi.

Niimoodi nägi see korter välja 2004. aastani kui see lõpuks maha müüdi. Mina kolisin Tallinnasse.

IMG_7114IMG_7115IMG_7116IMG_7118IMG_7119IMG_7120

7. Esimee üürikas Lasnamäel oli mu meelest täiesti mõnus. Ja kuigi mul ei olnud küll kott-tooli, siis mingi suurem lebomatt oli mul küll, sest toole mul lihtsalt ei olnud ja magamiseks oli mu meelest ka madrats. Kas 2004.aastal olid tõesti veel nii suured lauaarvutid või on mul laual mingi reliikvia 1990.aastast?

IMG_7121.JPG

8. Esimene minu enda korter oli Pärnu maanteel. Hästi kena korter oli mu meelest. Tookord.  13 aastat tagasi. Kahjuks pilte mul ei ole rohkem kui see afterparty pilt.  st mul on ka teisi pilte, aga ma ei tea, kas seal piltidel olevad inimesed tahaksid, et ma nad netti üles riputaks. Voodi oli ka olemas ja diivan, mulle lihtsalt on elu aeg meeldinud põrandal telekat vaadata.

Ja mu taustal olev sõbranna ei ole aknast välja hüppamas, vaid teeb endale valguse käes meiki.

IMG_7124.JPG

Oeh, millised nostalgilised retrokodud. Naljakas, et isegi 2004.aasta tundub juba nii kauge minevik, et ka Pärnu mnt korter on mu meelest samasugune retrokodu nagu nood 1990-aastate kodud.

Lõpetuseks midagi TÕELISELT moodsat.

IMG_7128.JPG

Advertisements

About Eveliis

I still don't know if things fit together, or if everything will be all right in the end. But I believe that something means something. I believe in cleansing the soul through fun and games. I also believe in love. And I have several good friends, and just one bad one.

13 comments on “Nostalgiline kodu

 1. ritsik

  Oo, sul oli Ljuuuuk Perry poster seina peal :)! Neid sai vist mingite ajakirjade vahelt? Ja taimepildid seinal olid mul täpselt samasugused!
  Absoluutselt iga sektsiooni kohta su piltidel võib öelda – jah, see oli mu emal, see ämmal, see tädiil jne. Huvitav aeg, kus äge oligi omada seda, mis kõigil oli.

  Like

  • Neid postreid sai vist Meie Meele vahelt, ei mäleta ka enam täpselt, aga Luke Perry oli ju kõigi suur lemmik. Ja no mööbel oli jah selline, et kõigil oli täpselt sama ja see oli ikka hea näitaja, mitte vastupidi:D

   Like

  • Ma pakun, et Põhjanaela vahelt. Minu esimese Tallinna kodu sein oli samasugune. Meie Meel oli ajaleht.

   Like

   • Mul Põhjanaela ei käinud, nii et sellest ei oska kaasa rääkida. Meie Meel aga kùll ja kas seal ei olnud kord mingi aja tagant värviline poster? Aegajalt sai ka Saksa muusikaajakirju, seal olid veel kõige paremad postrid. Kohe teine materjal oli:?

    Like

   • Kui sa nii ütled. Mul käisid mõlemad, nii et pead ei saa anda, kust need toredad värvilised plakatid tulid 😀

    Like

 2. Jälle copy paste postitus.

  Like

 3. Kõik asjad on omas ajas õiged. Koledad tunduvad nad praegu. Täna. Nagu ka tollased popid riided v soengud. Ühtemoodi? Ka praegused kodud on ühtemoodo – heledad, kandilised diivanid, võta üks ja viska teist

  Like

 4. Meie Meele posterid jah. Mul käis see ajaleht ja üsna samad posterid olid seintel 🙂
  Aga ega praegused kodus väga teistmoodi polegi. Siis olid igas elamises samas sektsioonid, nüüd samad Ikea asjad vaatavad vastu paljudes elamistes 🙂

  Like

 5. need ribikardinad ning sellised pruunid valge beezi sätsulised tapeedid olid ka suht kõledad. lisaks tumedad sektsioonikapid jms.
  see meie meel oli vist mingi noorte ajakiri, mul ka kunagi backstreet boys jms meeldis ning kas meie meel ei olnud lühend hiljem mm ajakiri-ajaleht
  eriti renars kaupersi kohtumine kristiines:D:P meenub ja fotoaparaadiga piltide plõksimine ja hiljem ilmutamine, see ka väga retro tänapäeva moblakaamera ja digikaamera vastu.
  a mingi lugu oli noorena, et keegi küsis või rääkis vaja disainiajakiri maja osta, siis kioskist vaadati, mis et tahad maajat osta või:p:d ei saadud aru.
  raadiost laulude lindistamine ja üle lindistamine lisaks veel sooviraadios laulu küsimine
  mäletan, et ütlesin teismelisena, et tahan seda dawson creeki tunnusmeloodiat kuulda

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: