Pipitu Rootsi

Ma tahtsin pikemalt kirjutada Stockholmis juhtunust, aga mõtlesin siis, et milleks. Muudab see midagi? Tuli see meile üllatusena? Oleme me šokeeritud? Ses mõttes šokeeritud ma muidugi olen natukene, sest alles nädal aega tagasi jalutasin ma ise täpselt samas kohas. Mina, õde, laps, ema ja vanaema – me kõik jalutasime täpselt samas kohas. Samamoodi oleks võinud mõni hull valida just selle päeva kaubanduskeskusesse sõitmiseks. Aga ma ei ole üllatunud, et see juhtus. Juba ammu tunnen ma Rootsis jalutades aegajalt veidi kõhedust ja mõtlen, et millal see siis juhtub. Ja kus see juhtub.

Pipi ja Karlsson katuselt ja Vimmerby  ei ole enam esimesed, mis meile niikuinii Rootsist mõeldes meelde tulevad. See Rootsi on ammu kadunud. Kõik on muutunud. Nagu on muutunud ka kogu ülejäänud Euroopa. Ohutu on vist vaid oma kodus diivanil. Reisimist ma sellegi poolest ära ei jätaks. Ei saa ju vaid hirmu tunda. Mõelda, et ma oleks võinud seal olla. Minu tuttavad oleks võinud seal olla. Mis siis kui…

Kuigi olgem ausad, eks ma ikka valiks küll, kuhu reisida. Egiptusesse väga ei tõmba ja Türgisse. Ka rahvarikkad üritused tekitavad natuke kõhedust ja mõtleks enne mõne poppstaari kontserdi pileteid ostes. Minult küsiti hiljuti, kas ma Rootsi messile tahaksin minna. Nii nagu ma ikka nendel toidumessidel olen käinud. Muidugi, vastasin ma kõhklemata. Aga see on Malmös, vastati mulle. Ma hakkasin naerma ja jäin mõtlema. Naersin küll, mõtlesin meedias kuuldu-nähtu peale ja jõudsin järeldusele, et ilmselt ma siiski lähen. Mis sellest, et Malmös.

Advertisements

4 thoughts on “Pipitu Rootsi

 1. Käin umbes 3-4 korda kuus Rootsis komandeeringus ja olin juba tükk aega mõelnud, et noh, millal see pauk seal ära käib. Ja samuti käis ju järgmisel päeval uudistes läbi, et Oslos tehti kesklinnas pomm kahjutuks.
  Ja pean tõdema, et ei oota väga, et Malmös mõni objekt tänasel päeval tuleks. Sügisel käisin Ängelholmis – lennukiga Kopenhaagenisse ja rongiga läbi Malmö edasi üles. Ja juba siis kripeldas.
  Mõtlen sarnaselt, et reisimisest ei saa ju loobuda, aga valikuid on kergem teha – sügiseseks perekondlikuks soojamaareisiks Egiptus ja Türgi igaljuhul valituks ei saa.

  Like

  1. No just, mul on ka ju Oslo ja Stockholm sellised kohad, kus nii tihti ikka (ka koos lapsega) ja ega ikka teatud kohtades ei saa midagi parata kui natuke kõhedaks võtab. Sõidad metrooga maa alla ja mõtled, et eeemmmm….aga mis siis kui… Samas ei tohi nii mõelda ju ka, sest muidu läheb lihtsalt hulluks. Ja Malmösse ikka ei kipu esimese hooga

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.