Pommiauk Keila

Sellega, et ühistranspordiga Ussipessa ja Ussipesast välja saada on keeruline, kui mitte öelda võimatu, olen ma juba harjunud. Ise oleme süüdi, et kuhugi jumalast hüljatud paika elama kolisime ning et peres on vaid üks toimiv auto. Pole hullu. Saab hakkama.

Lähim linn, pea 10 000 elanikuga ja Harjumaa suuruselt kolmas linn, on vaid viie kilomeetri kaugusel. Rõhk sõnal LINN. Ometi hakkab see koht meenutama samasugust jumalast hüljatud paika. Normaalseid söögikohti siin pole. Normaalsetest rääkimata. Üks oli, aga see suri ka välja. Teatrit aegajalt ikka näidatakse, kuid mu meelest (nii palju kui mulle on silma jäänud) 99% ajast on tegu mingite lihtsate komöödiatega. Tahad midagi “diibimat” kebi Tallinna. Pole hullu, ka Tallinn pole tegelikult kaugel. Argielu sellised puudused siiski ei sega.

Küll aga segavad päriselt argielu muud asjad. Ja need ei ole enam pseudoprobleemid. SEB kliendina tekitas mulle loomulikult ebameeldivust kui kohalik SEB kontor oma uksed kinni pani. Õnneks olen ma ka Swedbank´i klient. Järjekorrad on selles kontoris alati ebameeldivalt pikad olnud, aga jääb elu. Paratamatus ka. Eelmisel laupäeval oli mul vaja Swedbank´i minna. Kohale jõudes selgus kurb tõsiasi, et kontor on kas suletud või remondis (jälle). Õnneks olin ma autoga ja kuna mul tõesti oli hädasti panka vaja, sõitsin ma Sauele. Selgus, et ka seal pole ammu enam pangakontorit. Lähim pangakontor asus seega Järvel. Järvel! Tallinnas! Hiljem guugeldades sain ma teada, et pangakontor oleks laupäeval niikuinii suletud olnud. Nojah.  Aga kui mul ei oleks autot olnud? Minu meelest ei ole sugugi normaalne, et 10 000 elanikuga linnas ei ole pangakontorit.

Täna sain ma Keilasse natuke liiga vara ning aja parajaks tegemiseks hüppasin läbi kohalikust tibipoest, jäin müüjaga juttu ajama ning sain teada, et raudteejaama lähedal asuv Swedbank sularahaautomaat oli sealt ära kaotatud. Päriselt? Ehk siis kui ma tahaksin enne rongile minekut võtta sularaha, siis pean ma selleks minema mitme kilomeetri kaugusele Selverisse või Rõõmu kaubamajja? Või kogu aeg sularaha Tallinnast rahakotti varuma, sest Keilas pole ehk varsti ühtegi sularahaautomaati. Kes teab. Siin linnas juhtub kummalisi asju.

Üleüldse ma imestan, et siin linnas veel toidupoed olemas on. Milleks neidki? Tallinn on ju piisavalt lähedal, et oma toiduostud seal teha.

15 thoughts on “Pommiauk Keila

 1. Asi ei ole Keilas kui sellises, igalt poolt ja üsna pikemat aega juba korjatakse pangaautomaate kokku, ennekõike sebi omi. Keila on üldiselt veel päris ok võrreldes paljude teiste kohtadega. Proovi sa elada kuskil, kust on likvideeritud arstipunkt, apteek, postkontor, pood, peagi läheb raudtee…

  Like

   1. Remont on ainult mingis osas. Pea uksest ja kohe vasakule on kontori uks. Seal küll ei tundunud et alles remonti oleks tehtud.

    Like

 2. Suvel avati ju 2 sööklat, või juba kinni? Ok, burksikohta ei kommenteeri, aga see kiriku kõrval pubi? Restoran ei ole, aga täiesti nälga ka ei jää. Aga tõsi see on, et asjad ajan pigem Tallinnas ära.

  Like

 3. Ainus asi, millest mina keilakana vahepeal puudust tunnen, on mingi normaalne take-away. Vahel harva ikka tahaks midagi kuskilt pärast tööd kaasa rabada, aga Peetri Pizza ja Hesburgeriga Keila valik minu teada ka piirdub. Võimalik, et midagi on veel, aga ei tea… Mingi hetk reklaamiti sushi take-away’d, aga see jutt kuidagi hääbus… Samas mingit söögikohtade vajadust ma Keilas ka ei näe. Tallinn on ju tõesti niivõrd lähedal. Ja kui juba välja sööma minna, siis ikka mingisse korralikku kohta, mitte suvalisse pubisse. Aga eks ma toidu osas olengi liialt snoob ja käingi pigem harva, aga tõsiselt heades kohtades, mis väärivad küll pooletunnist autosõitu Tallinnasse.
  Muus osas sa küll virised liialt.
  Pangakontor… Mis on need pidulikud sündmused, mille pärast inimesed pangakontorites tänapäeval käivad? Ja veel nii tihti? Ma siiralt küsin. Ma vist käisin ise viimati 2 aastat tagasi, kui LHV-sse konto tegin. Aga nüüd saab vist isegi kontot avada juba kohale minemata.
  Sularahaga samuti… Usu mind, ka Tallinnas on kohti, kus lähima pangaautomaadini on mitu kilomeetrit… Kui raske on mingit summat lihtsalt rahakotis hoida, juhuks kui läheb vaja? Või natuke lihtsalt ette mõelda käike ja vajadusi? Ja kus üldse sularaha vaja läheb peale turu?
  Pealegi, kuna sa rongi ju tihti kasutad, siis lae mingi summa endale rongikaardi peale ja elu muretu. Ja kui tõesti pole sularaha kaasas, siis saad telefonis ju endale paari minutiga raha rongikaardile laadida…
  Ja Keilas eliitteatrietendustest unistada… See oli juba lihtsalt naljakas. 😀 Kui palju Eestis on 10 000 elanikuga linnu, kus Linnateatri/NO99/Draamateatri või muu sarnase kvaliteediga teatrit näidatakse? Tallinnasse on Keilast siiski vaid 25 kilomeetrt.
  Minu arust on Keila väga tore ja mulle tundub küll, et kõik päriselt vajalik on olemas. Kui viis aastat tagasi siia “pommiauku” kolisin, siis olin ikka väga meeldivalt üllatunud, mis kõik Keilas olemas on.

  Like

 4. Ma võin öelda, et keilas on seb kontor või vähemalt postkontor osutab nende teenuseid 🙂 raha saab kaardile panna ja välja võtta ning kaardi limiite muuta uut kaarti tellida jne.. postkontor asub keila jaamas. Samuti on siin palju just uusi söögikohti tekkinud.. ujula juures avati Diner ja kiriku juures vana villemi pubi moodi koht mis näeb nii vinge välja 🙂 uus burgeri putka maailma parimate burxidega on grossi poe juures.. ka alles avatud 🙂 viimases olen ise ka juba käinud kuid teistesse pole veel jõudnud 😀 aga see on ammu teada tõde, et keila on lihtsalt tallinna magamistuba.. tallinnas käijakse tööl ja asjatamas aga siin rahulikul magamas 😀 ja pangaautomaatidega on üks jama veel.. tihtipeale ei saa alla 10€ välja võtta niiet tuleb välja, et siin peaks suht rikkad inimesed elama 😀

  Like

  1. inimesed, kellel reaalselt oleks vaja pangakontori teenust (näit pensionärid jt) nende jaoks on postkontori teenustasud üle mõistuse. magalaks ma Keilat kohe kindlasti ei nimetaks. see on ikka reaalse ja toimiva infraga pisike omaette tegevusest ja tegijatest sumisev linnake.

   Liked by 1 person

 5. Kas selle on kirja pannud üks pettunud vallapoliitik, kes lootis ühinemise käigus Keila linnavõimu juurde pääseda? Vot selliste pärast me just ühinemise vastu olemegi, vähemalt Keila vallaga ühinemise vastu. Aga näe, astusid jälle ämbrisse nagu teil vallas ikka kombeks, pangad ei allu paraku isegi mitte riigi valitsusele, saati siis veel linnavalitsusele. Keila sõimamise asemel oleks tark inimene ette võtnud pangajuhid.

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.