Mõtted

Norra asjaajamisest võiks ikka raamatu kirjutada

Saatsin eelmisel teisipäeval Norrasse kaupa. Selleks, et kaup tollist üle saab on kindlasti enne vaja ära tasuda käibemaks. “Makske ära ja saatke maksekorralduse kviitung,” saan sealt korralduse, “siis on kindel, et mingeid tõrkeid ei tule.”

Teen täpselt niimoodi. “Kas saan midagi veel omalt poolt teha, et kaup kindlasti kliendini jõuaks reedel?” küsin ma. Saan vastuseks, et jõuab-jõuab. Kui kätte jõuab reede, ei ole kaubast ei kippu ega kõppu. Uurin transpordifirmalt. Toll on maksmata, saan vastuseks. Saadan uuesti maksekviitungi. “Loodame, et toll tegutseb siis nüüd kiiresti,” ütleb transpordifirma.

Esmaspäevaks ei ole midagi muutunud. Pole ei kaupa ega vastuseid. Täna uurin uuesti, et no mis värk on. “Aga arve pole tasutud,” saan vastuseks. Vihastan. Saadan UUESTI  – KOLMANDAT KORDA maksekorralduse.

Kolm minutit hiljem saan transpordifirma Norra poolelt meili sisuga “Palume käibemaks koheselt tasuda!”

“Kas te teete minuga nalja?” tahan ma neilt küsida, aga olen viisakas ja saadan NELJAS KORD maksekviitungi ja küsimuse, kas võiks loota, et kaup on homme kohal.

Saan automaatvastuse: “Olen täna kontorist väljas ja loen meile 50%.” Rohkem ei midagi. Kaup, mis pidi KINDLASTI kohal olema reedel, on teisipäeval ikka veel kusagil mujal, aga mitte kliendi juures.

Kui te arvate, et selline tõrge on esimest korda, siis te eksite. Tavaline! Aga jummel kui irriteeriv.

 

Advertisements

About Eveliis

I still don't know if things fit together, or if everything will be all right in the end. But I believe that something means something. I believe in cleansing the soul through fun and games. I also believe in love. And I have several good friends, and just one bad one.

4 comments on “Norra asjaajamisest võiks ikka raamatu kirjutada

 1. Kas helistamine ei vii kiiremini sihile?

  Like

  • Ei, sest sind suunatakse uhe inimese juurest teise juurde, raiskad aega, räägid üle ja korrutad ja korrutad ning lopuks palutakse sul meil saata😂

   Like

 2. Aga tollimaks?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: