Lõpp hea kõik hea

Kui ma eile hommikul olin natuke masenduses, et lumetorm mingil määral meie ürituse ära rikkus, selles mõttes, et kohale ei tulnud nii palju inimesi kui me lootsime, lennuk hilines kolm tundi, fännipildid jäid tegemata, eelarve läks 400 euroga lõhki ja veel nipetnäpet, siis täna hommikul ärkasin ma hoopis teise tundega. Liputasin natuke enda saba ja mõtlesin, et vau, aga tegelikult sai üks suur asi tehtud. Tuntud kodumaine bränd Skandinaaviasse viidud.

Muide, lansseerimiseni läks aega üheksa kuud. Pole siis ime, et ma sellesse projekti nagu oma beebisse suhtusin. Läbi valu ja higi sai see sünnitatud. Tulemus on ilus ja tugev beebitüdruk, kes loodetavasti varsti noore kauni naisena õide lööb. Ma olin täna hommikul iseenda üle uhke. Jajaa, ma tean, et see kõlab ülbelt, aga vahepeal peab ka iseennast tunnustama. Ja mul on peas paar päris uut turunduskampaania mõtet. Lihtsalt torkasid pähe, tibake hullud, aga no kuulge, mida te siis minult ikka ootate. Normaalsust? No way.

_MG_3509.JPG_MG_3555IMG_3370IMG_3378IMG_3507IMG_3473IMG_3445IMG_3437IMG_3375IMG_3381IMG_3416IMG_3426_MG_3403

Fotod: Meelis Tomson

12 Comments Add yours

 1. K says:

  Tõesti oli Meelis Tomson see professionaalne fotograaf, kelle te eestist kohale lennutasite?

  Like

  1. Eveliis says:

   Ma teadsin, et selliseid kommentaare hakkab tulema, aga minu jaoks oli oluline hinna ja kvaliteedi suhe, mis mahtus ka eelarvesse. Kui ma poleks Malluga tülis, oleks ma tema ka võinud kutsuda, olgugi et ma ka teda ei pea professionaalseks fotograafiks.
   Norra fotograafide hinnad olid ulmelised ja Meelisega sain kokkuleppele hinnas. Ja nüüd täiesti ausalt ütlen, et ta tõesti oli ka oma suhtluses väga meeldiv ja see ei ole mitte vähe oluline sellise ürituse juures. Lisaks oli tema plussiks, et ta on kirglik blogija ja see tuli siin kasuks. Igatahes ilma igasugu reklaami ja tagamõtteta julgen ma Meelist üritusi pildistama soovitada.

   Like

   1. K says:

    Julge samm lihtsalt, olles näinud näiteks nende pulmapilte, kus pruutpaar kukub peaaegu selili, sest horisont on nii viltu, või pilte, kus töötlusega on üritatud sitast saia teha. Loodan, et teie puhul läheb paremini..

    Ma arvan, et palju päriselt häid pilte tegevad alustavad fotograafid oleksid nõus olnud seda tegema ka ainult selle nimel, et saaks Oslos ringi pildistada : )

    Aga tore, et rahule jäid muidugi!

    Like

   2. Eveliis says:

    Mul on ka tuleviku jaoks juba m¨ned algajad välja valitud;)

    Like

   3. Piret says:

    Kas Meeliselt tuleb veel pilte üritusest? Nende piltide järgi jääb mulje, nagu olekski seal ainult 2 külalist kohal olnud… Ja ma mõistan, et need kaks blogijad on tegijad, aga mulje jääb küll üsna nigel, kui ainult kahte külalist pildistada…
    Arvestades sellega, kui palju läksid ilmselt maksma lennupiletid, Meelise 200 eurine taksosõit ja töötasu, siis kujunes see hind küll kokku liiiiiiiiiiga suureks selle galerii eest…
    Soovitan sul pigem ise mingid basic teadmised fotograafiast omandada, naaatukene korralikku kaamerasse investeerida ja ise teinekord üritust pildistada. Enamus blogijaid (Miiu, Britt, Mallukas, Anna Elisabeth, Triinu-Liis jne) oleksid sellest üritusest ise Meelisega üsna võrdväärsed pildid teinud. Kui tegeled turundusega ja sarnaseid projekte on ka tulevikus tulemas, siis tuleks sulle väga kasuks, kui Meelise tööga ise hakkama saad. 🙂

    Like

   4. Eveliis says:

    Nagu ma kirjutasin, siis Meelise lend hilines KOLM tundi ja ta joudis kohale nibin-nabin enne ürituse lõppu. Fännipildid jäid tegemata, ja selle pärast ma kurb ka olin, aga me kahjuks ei saa ilma ja selliseid hilinemisi planeerida. Mina tegin oma telefoniga moned pildid (mis ka eelmises postituses), aga need on kehvad ja mu rõhk oli ikka sellel, et saaksin tooteid tutvustada ja müüa.

    Like

 2. elerinmumm says:

  Mida rohkem Sa oma tööst kirjutad, seda rohkem tekkib mul soov järgmisel kevadel end kuidagi Sinu käe alla praktikale saada. See kirg ja tahtejõud ja pühendumus. Imeline naine!

  Like

  1. Eveliis says:

   See on nii armas sinust, aitäh, olen liigutatud. Ja tead, kui aus olla, siis voib olla mul on varsti abi tarvis küll;)

   Like

 3. Janr janr says:

  No tõesti…odavam oleks olnud ise tavalise fotokaga pilte teha.
  Muidu tundud arukas, aga Eestis “fotograaf” Meelis Rikko kohale kutsuda on ikka lauslollus 🤣🤣🤣

  Like

  1. Eveliis says:

   Aga tead sa minu kokkuleppeid temaga? Minu töö on kliendisuhtlus, pildistada mul aega poleks olnud.

   Like

 4. k2rt.tera@hotmail.com says:

  Tere,
  minul tekkis selline soov, et äkki sa teeksid kunagi blogipostituse sellest, kuidas Norra tööle minna keeleoskamatuna ning kuidas toimida kui maha jäävad lapsed. Kas on lihtne, kust alustada, kuhu linna ning mis töid otsida. Samuti oleksin ma tänudlik ka linkide eest 🙂 kas oleks sihtgrupp hooldaja või hoopis ehitusel koristaja…
  Ma olen hetkel kodune üksikema, kes lihtsalt tahab ahastusest nutta kui vaatab Eesti tööturgu. Jah, tõsi, õppisin ise vale ametit, sain lapse vale mehega ja nüüd olengi üksi. Aga siiski tahaks ma minna kuhugi, kus hoolitakse rahvast rohkem kui, et lubatakse iga jõul Jõulutunnel eetrisse, et siis vähihaiged ikkagi terveks saaksid ning vastsündinutel oleksid vastavad aparaadid. Kuna raha läheb igale poole “mujale” (loe: riigimeeste taskutesse).

  Like

  1. Eveliis says:

   Talvehooajal on väga palju vaja abitøølisi suusakuurortitesse ja keeleoskus ei oma mingit rolli, suvehoojal hotellidesse ja restoranidesse ettekandjaid. Täiesti tavaline on, et sind teenindab Norras restoranis inglisekeelne teenindaja.
   Kui inglise keelt ei oska, siis muidugi on keeruline, siis ilmselt saab vaid tuttava tuttava tuttava kaudu tööle. Tean ise Poola koristajaid, kes keelt ei oska, aga töötavad juba aastaid koristajana tänu headele kontaktidele.
   Vaatasin, et siin otsitakse nt postiljoni (vajalik inglise keel) – https://www.finn.no/job/fulltime/ad.html?finnkode=108952882

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.