Kuidas ma Marekit petta püüdsin

Ma olen täiesti vaimustuses soja”hakklihast”, mis Kaisa meile külakostiks tõi. Mitmel põhjusel. Esiteks ei ole see hakkliha. Mul on hakklihast üleküllastus, aga see on pika tööpäeva lõpus tihti kõige lihtsam variant süüa teha. Teiseks valmib see kolme minutiga. Kolmandaks on see imemaitsev. Viskasin eile pannile, lisasin tomatid, kaste valmis maksimaalselt kolme minutiga. Marek kolistas köögis ja küsis, et kas ma jälle teen seda oma hakkliha või vahelduseks ka päris hakkliha. Vastasin, et ikka päris. Tahtsin katsetada, kas petan ta ära. Sest noh kui ta minu baklažaanid ära sõi, siis ta ju arvas, et sööb mingit “imelikku Hiina liha”. Keerasin kastme kokku spagettidega, lisasin kaerakoore (appi! miks ma varem ei teadnud, et see nii hea on. Eriti tšilli oma), maitsestasin maitsepärmiga (järgmine uus lemmikasi, ma olen täiesti sõltuvuses. Oleks ma teadnud, et see nii hea on, oleks ammu juba poest otsima hakanud) ja panin lauale. Marek sõi, vaatas “liha” ja ütles: “Oleks võinud vähemalt lihamaitseainet panna, kui mind petta üritasid!”

Niisiis, soja”hakklihaga ma teda ära ei peta, aga tegelikult see polnudki eesmärk omaette.  Eesmärk on süüa natuke tervislikumalt kui muidu. Ja nii lihtsate vahenditega minust moe-vegan saanud ongi. Pidi praegu mingi trend olema…

 

18 Comments Add yours

 1. Preeriakyylik says:

  See “hakkliha” on ka minu lemmar! 😛

  Like

  1. Eveliis says:

   see on tõesti imehea. mul hakkab pakk kohe otsa saama, pean uue jahile minema

   Liked by 1 person

 2. Laura says:

  “Eesmärk on süüa natuke tervislikumalt kui muidu.”
  Kas ainult vegan on siis tervislik? 🤔

  Like

  1. Eveliis says:

   Miks nii sõnasabast jälle? Ma olen kirjutanud, et mul on vegan veerandõde, kes on mulle uusi maitseid ja toiduaineid (mis jah on vegan) tutvustanud. 2in1. Sain lahti eelarvamusest, sain mõned tervislikumad toidud menüüsse.

   Like

   1. Laura says:

    Ma ei võta sõnasabst kinni, ma kysisin Sinu arvamust. Jaaaa oma vastusega Sa kordasid ennast e siis ytlesid taas, et vegan = tervislikum.
    Mul pole mitte midagi vegan toidu vastu ja veel vähem huvitab mind yldse teema, et kes mida sôöb… aga minu jaoks on natuke.. . ytlen siis et kummaline, et Sina sellise paralleeli tõmbad 😝

    Like

   2. Eveliis says:

    Ma ei saanud aru kui ma ütlesin vegan = tervislikum. Ma ütlesin enda arvates et hetkel on mul kapis ports vegan asju, tänu millele saan tervislikumalt suua teha. Kui otsa saavad, valin järgmised tervislikumad alternatiivid.

    Like

   3. Laura says:

    Ok, ma kysin siis nii (kuigi sain sellele juba blogipostist vastuse): kas Sinu arust on vegan hakkliha tervislikum kui tavaline seahakkliha?
    Ma ei uuri seda nokkimise pärast! Lihtsalt kuidagi huvitav on lugeda, et mitte-vegan peab vegan toitu tervislkumaks (aga ise ikka tarbib liha).

    Like

   4. Eveliis says:

    Jah, ma usun et sojahakkliha on tervislikum. Ma ei saa täpselt aru, miks mitte-vegan ei tohiks vegantoitu tervislikumaks pidada? Mul on hea meel, et olen tänu tuttavate uusi asju oppinud kasutama (vegan voi mitte). Ahjaa, näiteks kaerakoort kasutades oli palju kergem olemine, ei olnud nii rammus voi raske, ma ei tea, mis oige sõna on. Igatahes ei olnud mul ulesoonud tunnet. Ja maitsepärm mulle lihtsalt maitseb. Seni olin skeptiliselt suhtunud.

    Like

   5. Laura says:

    Ma ei väida, et vegan toit poleks tervislik – kindlasti on. Aga kas ta on ka tervislikum.. see on omaette teema (et kas vegedieet ise yldse on tervislik- aga nagu ma ytlesin, see omaette teema). Huvitav oli lihtsalt lugeda, et mittevege peab vegetoitu tervislikumaks. Tekib lihtsalt kysimus, et miks sa siis juba pole vege? 😀
    Ise olen omnivoor, aga hea meelega sööks vahel veget. On vaid 2 probleemi:
    1) ma ei oska head veget teha
    2) mees nõuab liha.
    Kaerakoor tundub huvitav, peaks proovima 👍

    Like

   6. Eveliis says:

    Ma ei oska vege olla ja mulle maitseb kala ning juust;)

    Like

   7. Seahakkliha on tervislikkusest üleüldse kaugel, enne tasub süüa veist või linnulihast hakkliha. Sealiha pidi olema väga raskesti seeditav ja ma olen sellega nõus. Peale sealiha söömist on alati raske olla. Ja liha söön mina üldiselt salatiga. Nüüd reisil olles, olen enamiku ajast taimetoitu söönud ja ka ise valmistanud. Ilmselt püüan Eestis tagasi olles sama joont hoida. Täitsa mõnus kerge on nii elada.

    Like

 3. Ene says:

  Millisest poest seda kaerakoort leida võiks? Kust sina seda ostsid? Aitäh! 🙂

  Like

  1. Eveliis says:

   Ma ei tea tegelikult, mulle veerandõde tõi Soomest terve hunniku asju katsetamiseks. Ja no ausõna, käsi südamel, nii hea on. Poleks kunagi uskunud. Ja ise poleks ostnud ka.

   Like

   1. A. says:

    Kaerakoort leiab nt Prismast või Rimist (Oatly oma). Vb mujal ka aga ma ise ostan neist poodidest seda.

    Like

   2. Eveliis says:

    Mul on kodu lähedal Selver ja sel on küll kehvad valikud

    Like

 4. Kirsi says:

  Kaerakoort on väga paljudes poodides, üsna levinud juba.
  Soja ma isiklikult tervislikuks ei pea ega tarbi, aga samas pooldan taimetoitu (mitte vegan, sest ma tarbin ka nt mett ja kasutan toidus) väga. Ise ma pea et liha ei söögi, kui siis kala. Ja muna maitseb ka. Taimetoidud tulevad välja lausa imelised, aga kui alustasin kunagi ammu, siis ka ei tulnud. Lohutuseks siis neile, kes ütlevad, et ei oska…Minu mees jumadab mu toite 🙂

  Like

  1. Eveliis says:

   Mul on viimasel ajal munaga mingi teema. Kuidagi see Talleggi teema nii mõjutas vist, et täitsa vastumeelsus on muna ja kanaliha vastu. Ilmselt läheb üle muidugi mingi hetk

   Like

   1. Kirsi says:

    Tallegi tuumamune ma ei söö ka ammu. Pigem jätan munad ostmata. Sama kanalihaga. Õnneks on päris palju mahemune turul, kuigi hind on ikka krõbe kohati. Loodan kevadel kanad võtta 🙂 Aga vot mahe kanaliha pole saada. Olen ühest talust ostnud paaril korral, aga 30 eur kana eest maksta…no ei taha. Küsisin mehelt, et noh, võtame siis mõned tibud ja kasvatame endale toiduks, aga ta küsis, et kes need maha lööb? Kumbki meist ei suudaks…

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.