Kogemus: tol õhtul kui ma hüsteeriliselt nutsin ja tunnistasin endale, et vajan abi, jõudsin ma tegelikult salaja isegi hüvastijätu valmis kirjutada…

on

Delfi Naistekaga olen ma pikalt koostööd teinud. Kui nad seekord küsisid, kas oleksin nõus oma depressiooni lugu detailsemalt nendega jagama, mõtlesin ma küll korraks, et kas ma olen valmis selleks, et veel rohkem inimesi mind anonüümsetes kommentaariumites hulluks sõimama hakkab. Samas olen ma ju niikuinii üsna avameelselt juba oma depressioonist rääkinud. Nii et mis seal enam vahet on. Paningi kogu oma loo kirja.

Kui mulle praegu peale vaadata, siis ilmselt ei oskaks 98% inimesi aimata, et ma ravin ikka depressiooni, aga depressiooniga ongi selline värk, et ega peale vaadates ei saagi aru.Mul on nii hea meel, et ma tookord abi otsustasin otsida, sest ma ausalt ei oska mõelda, mis minust ja minu pereelust oleks saanud kui ma ei oleks.

Nüüd tollasele olukorrale tagasi vaadates tunnen ma emana piinlikust, et oma lapse õlgadele nii raske koorma panin. Ta pidi lohutama ja toetama oma ema kui peaks olema vastupidi. Samas ei oska ma öelda, mis oleks minust saanud, kui mul ei oleks tol hetkel last olnud. Tema andis mulle jõudu ja hoidis elus. Ma püüdsin tema pärast hakkama saada. Omal jõul.  Olude sunnil pidi ka mu abikaasa meist eemal olema. Mul oli nii palju nõrkusehetki, kus ma tundsin, et ei taha elada. Aga ma ei tunnistanud kellelegi, et mul on probleem. Ma saan hakkama, mõtlesin ma. Tegelikult ei saanud.

Edasi loe Delfi Naistekast. Päisefoto: Vahur Pormeister

3 Comments Add yours

 1. Kukkel says:

  Väga kahju, et lugu tasuline on. Ehk oleks isegi sealt abi saanud.

  Like

  1. Eveliis says:

   See jah ei ole kahjuks minu teha. Mina ei oleks seda tasuliseks pannud, just põhjusel, et paljudele võib abiks olla minu kogemus. Aga pane mu blogis otsingusse “depressiooni ravi” ja saad ka erinevaid motteid, tagasilooke jms lugeda sel teemal

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.