21 000

Inimesed Laine Randjärve peale pahased, et too Riigikogust lahkudes ca 21 000 eurot hüvitist taskusse paneb ja ütleb: “Olen olnud riigikogus kaheksa aastat, enne seda neli aastat minister, kus olin samuti riigikokku valitud mandaadi alusel. Olen oma tööd riigikogus ja valitsuses kõik need 12 aastat südamega teinud, mistõttu võtan seaduse poolt ettenähtud hüvitise vastu.

Kas keegi tõesti naiivselt arvas, et kui sülle kukub SEADUSEGA ETTNÄHTUD hüvitis, siis keegi VABATAHTLIKULT loobuks sellest? Päriselt? Et inimestele meeldida? Aateline olla? Ilma südametunnistuse piinadeta? Nalja teete või? Või et ta ütleks, et pole seda ära teeninud, et selle 12 aastaga polegi midagi olulist teinud, pole nagu südamega asja juures olnud ja las see raha jääb. Või et teda tegelikult kotib, et Delfis on (1)700 kommentaari sisuga “riigikogulased sakivad”?  Kommentaarid ja teemad tulevad ja lähevad, Lainele jääb ikka 21 000 eurot.

Ja üldse. Kas teie loobuksite? Ei, ei loobuks te midagi. Miks? Neid laulusõnu teate?

Otsi lolli, kes ei kardaks kolli
kui on kollil rahamaitse suus.
Raha mängib elus põhirolli.
Raha see on õnn ja armastus

Kõrged mõtted see on puhas möga
pole ilu ilma rahata.
söö ja maga, sarvevahet süga –
ega elult muud ei taha ka.

Raha võim on suur ja igavene
elu lühike – raha pikk.
Kel on vähe või on natukene
sellel puudub helge …
sellel puudub helge tulevik

Rohkem ei olegi vaja midagi öelda. Selle nimi on elu. Kui lahkud tavalisest töökohast peale “sada aastat südamega tehtud tööd” saad pudeli veini või konjakit, raamatu ja lilled. Mõned õnnelikumad saavad ettevõtte logoga käekella ka. Riigikogust lahkudes saab lihtsalt 21 000 eurot. Mina sain viimasest kohast lahkudes sõimata. Mis teha. Elu. Kuigi ma oleks ka raha eelistanud. Mul on täiuslikust õnnest natuke vähem puudu kui 21 000. Umbes 8000 euroga oleksin juba mäel.

5 Comments Add yours

 1. M. says:

  Minu jaoks polegi oluline, et konkreetselt see inimene seadusega ette nähtud summa saab vaid paneb imestama just seesama seadus 😣 lihtsalt – milleks? 🙄 mille kuradi pärast?

  Liked by 1 person

  1. Eveliis says:

   Sama imestus. Täpselt sama küsimus. Mille kuradi pärast. Ja see teeb mind kurvaks/ vihseks/sarkastiliseks

   Like

   1. Eee! No kui te nüüd seda Eveliisi mõtet, et kellelegi meeldimiseks ei loobuta seadusega ette nähtud hüvitisest, edasi arendaksite, siis järeldus oleks umbes selline. Siis mitte keegi meist ei loobuks hüvitisest lihtsalt sellepärast, et Delfis on sadu kommentaatoreid, kes meid muidusööjateks sõimavad. Mitte keegi meist ei jätaks Riigikogus olles kirjutamata seadust, mis on meile endale kasulik, kui see just sisult otse korruptsioon ei ole, sest nii loll ei saa olla.

    Vabandan, kui on keegi, kes on nii üdini altruistlik, et seda teeks, mina ei ole.

    Like

   2. Eveliis says:

    Krt, sellist seadust ma ei kirjutaks, ausalt. Ma lihtsalt olen liiga loll, et sellise asja peale tulla. Küll aga ei jätaks ma vastu võtmata seadusega mulle ettenähtud raha. Never. Nii loll ma ei ole.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.