Minge v***u!

Kaardid ja kõik dokumendid varastati mul Taanis ära. Panin oma kaardid põhimõtteliselt kohe kinni. Hakkasin nüüd arveid maksma ja mu konto on tühi. Kenasti on mu kontolt Odenses välja võetud KÕIK raha, mis kaardil oli. KÕIK!

Ehk siis ma istun hetkel Helsingis lennujaamas. Mu (Idalt laenatud) rahakotis on 66 eurot ja see on kõik, mis mul alles on. KUIDAS üldse on võimalik, et raha kaardilt välja sai võtta? Ilma pin-koodita. Ma olen endast nii välja viidud, et teeks 100g konjakit. Ma ei saa aru. Kõige pealt paypal konto jamad, nüüd kogu rahast ilma jäämine.

WTF!

Kõik mu arved on maksmata. Kõik mu plaanid Dubaist mõned väikesed jõulukingid jõulukalendri jaoks osta läksid luhta. Ma ei saa isegi oma trööstiplaastrite saadetiste eest maksta ja esimest tarnet täita uuele apteegile. Ma olen nii löödud, et esimest korda üle pika aja nutan vihast ja jõuetusest. Kui mind muidu igasugused minu kohta räägitavad jutud ei morjenda, eks ma ise norin tihti muhku ja olen selline vastuoluline, lihtsasti vihatav inimene, aga täna lugesin siis, mida trööstiplaastrite kohta kirjutatakse ühes blogis ning tänu sellele ka blogijate lemmikportaalis ning ma ausalt tahaks alla anda. Nutt ei aita, lahendused tuleb leida, aga hetkel ei oskagi muud teha. Istun lennujaamas. Ootan oma lendu ja lihtsalt nutan.

 

36 Comments Add yours

 1. Kadri Liisa says:

  Oi oi. See tundub tõesti imelik kuidas on võimalik raha välja võtta. Palvetan et pangad suudaksid teha mingi ime ning sa saaksid oma raha tagasi.

  Liked by 1 person

  1. Eveliis says:

   Ma ei saagi aru, kuidas ilma pinkoodita on voimalik??? No pank ma ei usu et midagi teeb, politseisse muidugi teen avalduse ja mul on ka avaldus, et varastati koik ara taanis, aga….

   Like

 2. ish4e4 says:

  Pai – kas mingi kindlustus seda ei kata? 😦 reisikindlustus?

  Like

  1. Eveliis says:

   Ma ei tea, kirjutasin küll kindlustusele, aga ega ma suurt looda, siis pole pettumus ka nii suur kui öeldakse, et oma viga et varguse ohvriks sattusid

   Like

   1. Aivar says:

    Kodukindlustus tihti katab sellised juhtumeid teatud summa ulatuses.

    Like

 3. herz says:

  Proovi ikka pangaga ka suhelda sel teemal. On minegid olukordi, kus saab tehinguid vaidlustada ja raha tagasi taotleda. Nii kuradi nõme olukord 😦
  Pea vastu!

  Like

 4. mannu says:

  Ma usun, et neil on mingid seadmed, et raha ilma pin koodita kätte saada. Kahju, et sul nii juhtus. Kindlasti edaspidi läheb paremaks.
  See blogia ise ju ka kirjutas postituses, et tegu ei ole plaaatriga.. Kui ma seda lugesin tundus see kohe selline kiusu kiskumisena.

  Like

 5. M.L says:

  mu sõbrannal tehti nii: jälgiti pikalt, kui ta enda pin-koodi sisestab ja siis varastati pangakaart ära ja tõmmati tühjaks. Tõenäoliselt tehti sul ka nii.
  Peale seda keissi olen lasknud endale teha teised kontod ka reisides ja kannan põhikontole väikese summa raha ja siis kannan juurde vajadusel (kui lähed riiki, kus on internet olemas).

  Like

  1. Murka says:

   Minul on ka näiteks samas pangas mitu arvet. Kaardiga seotud arvel hoian ainult väikest summat ning suuremat summat siis teisel arvel. Hotellide ja muu eest makstes peangi siis silmas, kui palju need maksta võiks ning kannan vajaliku summa kaardikontole natuke aega enne maksmist. Kui Mobiil-IDd ei ole või ei saa teha (kõnekaardiga näiteks ei saa), siis Smart-ID on reisil väga hea abivahend, et saaks koheselt vajaliku summa kaardikontole kanda.

   Like

 6. Jane says:

  Pea püsti printsess, kroon kukub muidu maha 🙂

  Like

  1. Neim says:

   Täiesti jõle väljend.

   Liked by 1 person

 7. mari says:

  Kindlasti pöördu panga poole ka. Loomulikult on olukord hetkel kergelt öeldes jama aga no lihtsalt hakkagi otsast harutama seda. Kindlustusse juba pöördusid, nüüd veel panka ja politseisse ka. Ehk saad midagigi tagasi.

  Like

 8. Marge says:

  No kui raha on välja võetud automaadist, siis on ju pangal näha MILLISEST automaadist, igal automaadil on turvasalvestused jne.. Kas su kaart varastati ära kohe pärast seda kui viimati kasutasid seda? Ju siis jälgiti, jäeti kood meelde. Imelik on see, et palusid KOHE kaart kinni panna, aga ikka jõuti tühjaks teha konto? Kas sel hetkel kui pank konto sulges nad juba ei näinud et arve tühi?? Aga kui polnud veel tühi, kuidas siis hiljem üldse sai sealt midagi võtta kui konto juba kinni? Nii palju küsimusi tekib kohe.. Aga jah, põhiline- reisikindlustus ja peaks hüvitama ka õnnetusjuhtumi nagu paljaks varastamine, selleks ju reisikindlustus ongi?

  Like

 9. Kas sa panid kaardid kinni kohe kui avastasid? Ehk oleks võimalus lasta pangal välja võtta see, millal sina kaardid kinni panid ja see, millal raha välja võeti – kui seal on ajavahe (st pärast kinni panemist), siis oleks ehk võimalus tõestada, et raha võeti pärast sinu vargusest teavitamist.

  Ilma pin-koodita on tänapäeval raha välja saamiseks võimalusi küll – näiteks need kaardilugejad, mis ei vajagi tänapäeval kõik enam pin-koodi, et raha kätte saada. Need kontaktivabad kaardid on sarnase ohuga, kuigi tavaliselt on neil väga väikene limiit, ent kui keegi sulle lähedale satub ja neil on see lugeja, siis võib kaardi pealt raha kätte saada küll.

  Loodan, et leidub mingi lahendus…

  Like

 10. jmk says:

  Kui kaart tehti tühjaks ilma pin-koodita, peaks pank asja ära klaarima. Kahju maksavad siis need ettevõtted, kellelt varas kaardiga midagi ostis. Sula ilma pinita ilmselt ikka ei saagi kätte. Selgita Eestisse jõudes pangas välja, mida kontol tehti.
  Kuidas need trööstiplaastrid siia puutuvad?

  Like

 11. A. says:

  Sul varastati ju see rahakott kohvikus ära. Kas Sa siis seal ei maksnud kaardiga või mujal läheduses? Vargad tihti ikkagi passivad peale, vaatab Su seljatagant PIN-koodi ja siis alles tõmbab rahakoti ära.

  Like

 12. Km says:

  Sa pead kindlasti oma pangaga ühendust võtma. Mu sõbranna krediitkaardi kontolt oli hiljuti suurem summa raha võetud. Poole päevaga sai asi korda!

  Like

 13. G. says:

  Tunnen kaasa. Aga olen üsna kindel, et saad oma raha tagasi, päriselt. Mu isal oli 2017 juhus, kui Portugalis paar korda ATMi kasutades oli kuskil ta kaardiandmed kopeeritud ja siis mitu korda raha arvelt võetud. Tundub justkui ilmvõimatu tõestada, et ise ei võtnud, eks, aga see igatahes lahenes positiivselt, puhtalt pangaga suheldes.

  Like

 14. G. says:

  Ja mis trööstiplaastrite kritiseerijaid puudutab, siis suhteliselt rumala mulje jätavad need, kes a) kas ei vaevu kasutusjuhendit lugema või ei suuda loetust aru saada; b) ei mõista, et kõik plaastrid polegi mõeldud haava peale panemiseks. Nagu poleks kunagi kuulnud pipraplaastrist, sinepiplaastrist, teistest lihasvalu jm vastu mõeldud soojendavatest/jahutavatest plaastritest.

  Liked by 1 person

  1. Marge says:

   Täpselt! Ja nii mõnelegi tuleks kasuks kaseurvaplaastrit proovida! 😉

   Liked by 1 person

 15. Evelyn says:

  Uuri kodukindlustuse tingimusi ka. PZU nt kindlustustab varastatud pangakaardi kasutamisel kuni 1000 eurot.

  Like

 16. Anonüümne says:

  Oi, kui kurb ja kindlasti šokk. Pigem soovitan pangaga rääkida, mõnikord on nad siiski klientidele kaotuse hüvitanud sellistel juhtudel – kui sa tõesti PIN-koodi pangakaardiga koos ei hoidnud ja tegemist on pettusega, siis tasub pangaga rääkida. Võib juhtuda, et saad midagi tagasi.

  Like

 17. EneT says:

  Võta kindlasti pangaga ühendust, kust kaart võetud on. Ma ei tea, kuidas on Euroopas, aga nii USAs kui Kanadas tagastatakse kaarditehingud, mis sa pole ise teinud. Nii krediit- kui deebetkaardiga. Mõne puhul natuke paberitööd, aga üleüldine suhtumine on, et saad tagasi. Ma olen Kanadas 27 aastat pangas töötanud 😉

  Like

 18. lu says:

  No on ju need pin koodi lugejad automaatide peal mis loevad sinu sisestatud kaardi pini ja siis savad andmed? Või poejärjekorras loetakse pin ära ja pannakse peale seda kaart pihta…

  Like

 19. saladus says:

  Mallukas kirjutas sulle mingi aeg korraliku vastukirja oma blogisse, oled lugenud seda? ta kirjutas üsna inetult palju sinu kohta, olen jälginud kas kirjutad talle vastu midagi ka?

  Like

  1. Eveliis says:

   ei, kindlasti ei kirjuta ma sellele midagi vastu, ma lugesin diagonaalis ja kuna sain üldpildi ette, siis rohkem ei olnud mul vaja lugeda. Las ta jääb. Kui see kõik on tõsi, siis nii ongi, mis seal enam vastata.

   Like

   1. Mariann Treimann says:

    Huvitav, ka mina olen kritiseerinud läbi aegade erinevaid tooteid, millest ma ei ole aru saanud ja olen tahtnud arvamust avaldada. Mis suur staar sina siis ka oled, et vot SINU toodete kohta ei tohi? Ja kui sa nüüd hästi meenutad, siis ma kirjutasin varem blogis, et ostsin ja lapsele väga meeldisid, see osa jäi kahe silma vahele, eks :)?

    Kättemaksuks ei saa seda just nimetada, et ma “plaastriõnnestusest” kirjutasin – oleksin seda teinud ka juhul, kui sina neid maale ei tooks. Samas arvestades, kuidas sa aastaid ja aastaid minu iga sammu, sõna, kodu, meest vms kritiseerid “nagu iga teist avaliku elu tegelast”, siis usu mind, ega see mind kirjutamata jätma ka just ei õhutanud.

    Ja kõigile neile, kes soovitavad “juhendit lugeda”, siis nagu ma ka esimeses postituses kirjutasin (kus plaastreid kiitsin) siis ma olin kursis, et seal pole päris plaastri omadusi, ma nägin seda lausa oma silmaga, polnudki juhendit lugeda vaja. Paraku laps ise juhendit lugeda ei osanud ja ise ta selle endale peale kleepis.

    Tõesti, palun siiralt vabandust, et juhtisin inimeste tähelepanu asjale, mida nad ise märgata ei pruugi, et vältida seda, et mõni teine laps haiget saaks. Nagu näha, tuli see paljudele üllatuseks, sealhulgas mulle peale ostmist. Õnneks leidub ka neid, kes ei hooli, et trööstiplaaster pole plaaster ja ostavad neid kenasti edasi, seega no problemo, eks!

    Ja tsiteerides vaid klassikuid: ma tahtsin vaid aidata!!!

    Like

   2. Marge says:

    Lugupeetud Mariann, kas selle infoga, et Eveliisi suu haiseb kohutavalt (nagu tõhk), tahtsite ka vaid aidata? Küll te olete üks abivalmis ja heasüdamlik inimene, müts maha teie ees!

    Liked by 1 person

   3. G. says:

    See jutt ei näita su postitust kuidagi paremas valguses. Pole olemas sellist asja nagu päris plaaster. Kui laps kasutab teadmatusest midagi valesti ja saab haiget, ei ole süüdi see asi, et peaks kohe prügikasti lendama. Ja kui su siiras soov oli vaid teisi hoiatada, siis milleks rääkida seal mingist kulla hinnast? Toote puhul, mille tükihind on ca 44 senti. Eriti veel teades teie tarbimisharjumusi… nonoh 🙂

    Like

  2. Eva says:

   Eveliis räägib ka Mallukast kogu aeg päris intetult 🙂 Kummaline küll, miks Mallukas vastu kirjutas lõpuks.

   Like

   1. Eveliis says:

    Tead, minu suur viga on tõesti, et ma ei oska oma suud kinni hoida, peaksin, aga ei oska. Ma olen kritiseerinud Mallukat kui avaliku elu tegelast, nii nagu teisi kuulsusi, kelle tegudest ma aru ei ole saanud ja olen tahtnud arvamust avaldada. Aga mul ei ole ühtegi sõna öelda tema kui ettevõtja kohta, mu meelest on ta lausa eeskuju, kuidas saab ka teisiti edukaks, samamoodi hindan ma tema heategevust ja suurt südant nõrgemate abistamisel. Meie nö avalik tüli sai alguse mõlemapoolsest solvumisest (minu jaoks tema postitusest kus ta kirjutas, et ma tema kodus teda halvustavalt suhtun kui ta imetab, sest midagi sellist ei mütleks ma kunagi), aga see selleks, ma ei kirjutaks temast kunagi isiklikke asju. “mittesõbra” ja vihavaenlasena ju võiks.
    Ära tule ütlema, et ma olen halba soovinud tema fotoärile, viidates tollele pilditülile. Vastupidi. Seepärast ma soovitasingi tal tolle pildi eemaldada, et ta ei rikuks oma mainet fotograafina.
    Aga vahet ei olegi. Mulle on kordi öeldnud, et räägi sõbrannadega ja ära kirjuta, et sa tead, mismoodi see lõppeb. Ja ma julgen end hetkel haletseda küll kui ma usun, et plaastrite postitus oli kättemaks. Parem oleks kättemaksuks võinud minust, minu isiksusest, minust halva emana, minust haisva tõhuna kirjutada, aga ma arvan, et see rünnak oli allapoole vööd ja kuna ma hetkel olen mustas masenduses, siis jah, haletsengi end. Ise. Oma blogis. Ja ütlen selle ka välja.

    Like

 20. Klaudia says:

  Kaardi kohta on juba palju soovitusi antud. Ma väga loodan, et see kõik laheneb.
  Plaastrite osas oli see blogija poolt kättemaksuhimuline ja pahatahtlik. Jäi mulje, et inimesel oli kopp ees ja kasutas juhust, et täiega lajatada, sest ta teadis täpselt, mis on taust ja kui oluline see Sulle on. Ja oleks ülimalt demagoogiline väita, et ei, rääkisin vaid plaastrist.
  Nagu öeldud, hakka otsast harutama. Lükka emotsioonid kõrvale ja tegutse just nimelt täie rauaga. Kõigele on lahendus.

  Like

 21. M.L says:

  mu mees töötab pangas, ta ütles, et paraku, kui oli selline keiss, et pin-koodi nähti ja siis kaart varastati, siis pank ei kompenseeri midagi, siis on ainult Politsei ehk pm mitte midagi 😦 proovida võib, juhtumid on erinevad.

  Like

 22. elutants says:

  Seda trööstiplaastrite juttu ära tõsiselt võta, inimesel jooksis juhe kokku, midagi oli pahasti ning paljudel on siis tunne, et vot ma nüüd karistan kedagi, siis hakkab kergem. Tegelikult jõuab vaid korra auru välja lasta ning kogu lugu, midagi muud ei muutu. Samal põhjusel lõhutakse nõusid, paugutatakse uksi jne.

  Pangakaardist… Swedis sain teha omale lisaks konto, millel pole kaarti, kasutasin seda kogumiskontona ja maksan krediitkaardiga mis peaaegu tühjaks tehtud, rikkam olles oli 2 krediitkaarti, et riske hajutada. Aga küll see raha tuleb, praegu küsi avanssi. Ja las pank uurib seda raha väljavõtmist.

  Like

 23. Karma says:

  Väga nõme olukord, aga samas ka karma maiguga. Tee head ja saad head vastu!

  Like

 24. Kadri says:

  Loodan, et saad kaardi varguse juhtumile hea lahenduse! Pangal peaks ju ka mingi vastutus olema… Kas pank on midagi vastanud?
  Trööstiplaastrite mustamine on kurb. Nii koolikiusajalik käitumine. Aga olen kindel, et sellised asjad hääbuvad kiiresti. Nagu eespool kommenteeritud, plaastreid on ju mitmesuguseid ja mõtlev inimene saab aru mida milleks kasutada.
  Naudi Dubai päikest ja nii palju kui võimalik ära mõtle negatiivsele. Kõik saab nii või teisiti korda 🙂

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.