Missioon: tagahoov korda

on

Istusime eile nagu kaks wannabe maastikuarhitekti laua taga ja kujundasime, kuidas aed välja peaks nägema. Kuhu mida paigutada ja mida üldse valida, et kõik vajalikud hooned ja muu eluks tarvilik oleks olemas, aga samas et kõik ei oleks üksteise otsas kuhjas ja jääks ikkagi piisavalt õhku.

Otsustasime, et jagame tagaaia kolmeks. Sinna, kus on saun, tuleb “muna-ala” koos grillimisnurgaga. Paekivist grillimisnurka hakkasime me juba umbes kuus aastat tagasi ehitama, aga see jäi soiku, sest muud olulisemad tööd tulid peale. Nüüd aga on see jälle päevakorras, sest sauna juurde on vaja ehitada terrass, mis sujuvalt lähekski üle grillnurgaks.

DSC05016

Ühtlasi tähendab see ka seda, et Ida mänguala, mida eelmisel aastal hakkasime ehitama, tuleb sealt ära kolida. Ja kui juba planeerimiseks ja ümberkorralduseks läheb, siis hakkasime vaatama ka mängumajasid, mida Ida ammu endale soovib. Tema ise valiks küll sellise, sest liumägi, aga mina ise mõtlen praktilisemalt millegi pigem sellise peale. Üks põhjus on kindlasti väga hea hind. Teine põhjus aga see, et ehk on see maja piisavalt suur, et vajadusel (vihma korral) julgeks Hugo sinna ka varju minna. Kuuti oleme me teda püüdnud keelitada nüüd igatepidi, aga ta lihtsalt kardab ja ei lähe sinna. Kuut iseenesest on piisavalt suur, et sinna saaks laheda kassimaja teha.

Kumma maja teie valiksite? Öelge palun, et selle, mis ka alloleval pildil.

M503-G-wooden-playhouse-kids
LINK KODULEHELE

Mul hakkas eile öösel silme ees hitt jooksma, kuidas vanast kassimajast saaks nunnu aiamaja, aga samas tean ma, et kui materjalid kokku lüüa, siis ilmselt on palju mõtekam uus aiamaja juba osta. Üks jäi kohe eile silma ka. Sobiks hästi sinna aia osasse, kuhu on plaan teha külalistemaja ja istumise osa. Ma olin peaaegu juba vajutamas nupule “lisa tellimus”, aga kuna selle tarne on nii kiire, siis enne oleks vaja pind valmis teha ja natuke asju ümber paigutada.

Selles mõttes on kevad nii tore, et alati tuleb sellist mõnusat uut energiat, et hakkaks kohe tegutsema, et Ussipesa ikka jälle paremaks teha. Kuigi see on nagu Tallinna linn, mis kunagi valmis ei saa.

4 Comments Add yours

 1. Karin says:

  Meil on ka aias palju, palju teha. Kevad toob endaga ühes alati sellise tegutsemistungi. Aga vastus ka – mulle meeldib teine maja rohkem. Meie plaanime ise mängumaja ehitada. Sel aastal paraku ei jõua, aga plaan on valmis ja ehk järgmisel kevadel. Ise ehitada, ei tundu, et soodsam tuleks. Oleks, et saaks taaskasutada mingit vana materjali, mida me mänguköögi ja -poe osas tegime, siis veel, aga uue materjaliga paistab üsnagi kulukas projekt.

  Like

 2. Anu says:

  see maja näeb täitsa nunnu välja aga eks sõltub ju sellest, kas ja kuidas ta muude hoonete suhtes paikneb. Maja ise on suur ning munasaun on jälle väga omapärane, mingid kuurid olid vist ka? Et kas asi kokkuvõttes liiga kakofooniaks ja kitšiks ei lähe?

  Liked by 1 person

  1. Eveliis says:

   Jah, sellepärast vaatasimegi, et peab hoovi jagama eraldi osadeks nö, et sobiks kokku. Kui munasauna või maja ja kuuri lähedale, siis kindlasti läheb kakofooniliseks, aga kui sinna nurka, kus meil praegu midagi ei ole ja kuhu plaan teha eraldi külalistemaja, siis peaks sobima. Kuigi ilmselt oleks lihtsama moega maja lihtsam panna sobituma üldpildiga

   Like

 3. E says:

  Tehke Ida valikule alla väike kuur Hugole😊

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.