Virisev eestlane ja ahne ameeriklane

on

Ma olen  (mulle tegelikult arusaamatul põhjusel) Facebookis mingis hobinäitlejate grupis. No sellises, kus otsitakse Pilvede all seriaali taustanäitlejaid jms värki. 99% nendest pakkumistest on tasustamata. Hmm, ma ei suuda ikka välja mõelda, miks ma selles grupis olen…. Aga okei, laseme sellest lahti ja räägime Eestis filmitavast Hollywoodi filmist, mis Eesti näitlejahakatistele (ka tollest samast grupist) peaks olema elu võimalus. Aga ei. Eestlane ei ole ikka rahul. Sest oh õudu, ahne ameeriklane (või kes iganes neid taustanäitlejaid värbab) pakub kõigest 69 eurot võttepäeva eest. Ja päevad võivad olla pikad. Selle asemel, et teenida taskuraha, 1100 eurot ei ole ju väga väike summa, on eestlane pahane:

“Otsige lolle,oma autoga,12-15h töllerdamist iga päev 69eur terve päeva eest.kui vaeseks meid peetakse.Rehkendab nüüd selle tunnitasu välja ja teeb pakkumise mis on midagi väärt.Tehke sellele Nolanile selgeks et meil tee tippu ei käi filmi ega televisiooni kaudu nagu Ameerikas ja kaamerate ei trügita.”

“Kas teil mingit au tunnet endal üldse ei ole? Mingi ameeriklane tuleb siia laiama ja teie jooksete nagu viimased kolhoosnikud sandikopikate eest ennast pakkuma?”

“Võib olla 12+h ja selle eest väärikas 69 euri? Keskmine eestlane teenib normaalse 8h päevaga juba sama palju.”

Ja nii edasi.

Ma ei saa sellest virisemisest aru. Kodumaistesse reklaamidesse ja seriaalidesse joostakse tasuta kohale, sest “pean saama näidelda, muidu suren!”. Nüüd on võimalus näha Hollywoodi filmitegemise telgitaguseid, osaleda võib olla ainus kord elus maailmamastaabis filmis, näha päris-staare, mitte meie staar-meikar/juuksur/blogijaid, saada selle eest tasu ja kõige olulisem on viriseda, et selle eest makstakse nii vähe. Ses mõttes, et keegi ju ei sunni sinna minema, aga kui ise oled grupis, kus igast näitlemisevõimalusest (kasvõi peale makstes) tahaks kinni haarata, siis korraga on 69 eurot päevas vähe?

Kui ma oleks noorem ja ei käiks tööl, siis ma küll kasutaks sellist võimalust ära. Osaleda massistseenides siis. Mitte vinguda.

 

2 Comments Add yours

  1. Manjana says:

    Ma käisin 4 päeva. Ma nii rahul! Kui järgmine suvi linastub, siis ma olen suht kindel, et mind näeb. 4 tuhat inimest suht iga päev seal, kuid mul õnnestus end kaamera ette nihutada, aga sellepärast ma ju sinna ronisingi ja raha makstakse ka veel. Ega ma otseselt ei trüginud esiritta, kuid enamus inimesi olid nii apaatsed, et trügima ei pidanudki 😛 Ma tõusin ka hommikul kell 5, mida ma kunagi ei tee. Hollivuudi staariks saamise mõttega ma võin tõusta hommikul vara ka 😀

    Like

  2. Manjana says:

    No kõige olulisema unustasin kirjutamata – ma nägin Pattinsoni! Ligidalt!

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.