Imeliste jõulupakkumiste aeg on käes

Oh, kuidas mulle meeldib see aeg aastast, kui uksest ja aknast tuleb reklaami jõulukinkide soovitustega, varsti peaksid lisanduma ka sms-laenude reklaamid, sest ega kingid ei tohi ostmata jääda ka siis kui võimalusi napib. Alati on võimalus. Laupäevaõhtuste multikate vahele topitud mänguasjade reklaamid on nii pikad, et mul päriselt läks meelest ära, mis multikat ma vaatasin. Lisaks tulevad igal aastal imelised jõulupakkumised erinevate kalendrite näol. Iseenesest saan ma neist aru – tahaks nagu päkapikutada, aga samas oled piisavalt mugav, et ise midagi teha. Ei, ma ei halvusta, ongi mugav ja mõned kalendrid on täitsa põnevad, sõltuvalt inimese eelistustest alustades sokkidest kuni seksmänguasjadeni. See viimane on mu meelest parasjagu intrigeeriv, et ma päriselt isegi esimest korda elus mõtlen, et a võib olla peaks ka endale advendikalendri ostma. Samas peaks selle siis hoolikalt ära peitma, sest Idale ei viitsiks küll seletama hakata. Sokid oleks lihtsam. Või kreemid. Või küünlad.

Ühesõnaga, ma ei ole Grinch, kes jõule ei armasta ja kinke vihkab, kingitused käivad ikka asja juurde, aga need ei ole kõige olulisemad. A millest ma siis rääkida tahtsin? Noh nendest imelistest pakkumistest. Kuulsin reklaami, et Joik on välja tulnud erikollektsiooniga, kus küünla seest võid leida Tanel Veenre ehte. Millisele naisele ei meeldiks kombinatsioon lõhnaküünaldest ja Tanel Veenre ehetest? Läksin siis mina ka kohe uudistama. Küünla hind on 59 eurot. 59 eurot! Miks ma peaksin ostma erikollektsiooni kui ma saaksin osta “tavalise” Joik küünal 9,90 eest, siis Tanel Veenre ehe sinna juurde 39 euro eest ja säästa 10 eurot ehk siis ma saaksin kokkuhoitud raha eest veel ühe küünla osta. Idee kui selline on mu meelest megalahe ja loomulikult saan ma aru, et selle mõte on pakkuda midagi teistmoodi, lihtsalt hind on mu jaoks natuke üle võlli. Vana koi nagu ma olen.

Samas küünlatrio aardejahi kohta ei ütle ma ühtegi halba sõna. Hind on soodsam kui kolm küünalt eraldi ostes ja lisaks võib leida küünalde seast Tanel Veenre ehte. Ehk siis kui ma niikuinii lõhnaküünlaid ostaks, siis muidugi ma valiks tavaliste küünalde asemel sellise, kust võin leida ka ägeda ehte.

Mida teie üldse nendest erinevatest advendikalendritest arvate? Millised on teie lemmikud?

12 Comments Add yours

 1. M. says:

  Endale advendikalendrit ei osta, sest mulle ei meeldi see ootamine, et mis järgmisel päeval tuleb sealt aknast 🙂 Kalleid kalendreid eniveis osta ei raatsiks ning kommikalendrit ei ole vaja kuna 1. ei ole vaja kuuaega igat päeva kommiga alustada, 2. ma sööks selle ilmselt enne kuu lõppu juba tühjaks.
  Lastele siiski olen ostnud kommikalendreid. Üks suudab pikemalt neid aknaid ükshaaval avada, teine mitte eriti kaua ning lõpptulemus on sama… magusaisu korral avatakse neid aknaid hulgi 😀

  Like

  1. Eveliis says:

   Noh Idale ma PEAN kommikalendri ostma, eks see käib ka jōulude juurde, endalgi lapsena alati oli (sellest hetkest kui need millalgi tekkisid)

   Like

   1. M. says:

    Mhmh, ma ka ostan igal aastal mõlemale kommikalendri – hetkel siis vanused 12 ja 22 😀 Kommi tahavad ikka mõlemad 😀 Kuigi mõlemad annavad endale aru, et see kalender liigub kiiremas tempos, kui kuupäevakalender.

    Like

 2. Hoolimata sellest, et me peres mingid liiga pöörased jõuluhullud pole kunagi olnud, oli advendikalender asi, mis ilmtingimata PIDI olema. Kui veel lastega koos elasin ja nad olid umbes nii 17 ja 19 siis küsisin korra, et võib-olla oleme advendikalendri east välja kasvanud, aga vastuseks sain sellised pilgud ja vastuväited nagu otsustaksin kolmeaastase kommist ilma jätta. Kalendrid jäid, lihtsad, kvaliteetse šokolaadiga kalendrid. Praegu, kui kõik elame erinevates riikides ja ilmselt kokku ei saa sel aastal jõuludeks, kaalun, kas saata neile postiga üllatuskalendrid.

  Liked by 2 people

 3. punanemammu says:

  Mida aasta edasi, seda vähem vajan “asju”. Ehe on see miski, mis peab sobib minuga … ent kui sarnaseid ehteid on juba rohkem kui 10, on tegemist masstoodanguga, igapäevaseks tarbimiseks mõeldud tootega, millel puudub side kunstnikuga. Leida ehe lõhnaküünlast, kehitan õlgu ja vaatan mööda.

  Advendikalendri aeg on õnneks möödas, kuigi aegajalt kostub mõni tagasihoidlik hääl nurgast ;), et ostame. Aastaid tagasi kui lapsed väiksemad olid, meisterdasin kummalegi advendikalendri (üks oli sahtlitega ja teine oli tehtud WC-paberirulli torbikutest, millele paber peale kleebitud), sees oli komm ja väike luuletus (hiljem asendus mõtteteraga), vahel leidsid kirja päkapikult (neid oligi ainult 2 ja peidetud juhuslikult). Mässamist oli tohutult, laste rõõm oli 100 korda suurem, seega sai tasutud vaev.

  Hm, peaks neid üllatama sel aastal…veel on aega ettevalmistusi teha.

  Liked by 2 people

  1. Eveliis says:

   Mulle meeldib iseenesest see lõhnaküünla-ehte kombo, aga olen sinuga nõus, et muutub masstoodanguks. Pigem oleks siis võinud ollagi see aaretejaht, et võid leida ja siis võiks see ehe olla erinev, oleks põnevusmoment. Aga 59 euro eest ma igal juhul sellist kinki ei osta:)

   Like

 4. Katsun ka ühe vähem tarbida. Meil oli ostetud mitmekordseks kasutamiseks torbikutega kalender kuhu pistsin maiustusi, nii et igale pereliikmele jagus. Päkapikukirju tuli tavaliselt siis, kui poeg veel väiksem oli ja päkapikk aknatagant kogemata mingit pahandust oli näinud. Päkapiku manitsus aitas alati 🙂

  Like

 5. herz says:

  Kui ehe on küünla sees, siis kas… eemmm… see põleb sealt välja? Või siis vaha ei riku seda ära?
  Või mismoodi see lahendatud on? 🙂
  Mul lapsed räägivad oktoobrist saati kommikalendritest. Peab vist siis majja tooma. Millised on kvaliteetse šokolaadiga kalendrid?

  Like

  1. Eveliis says:

   See oli mingi hōbepaberimoodi asja sisse pakitud, et ega vist ei riku ära:)
   a kommikalendri kohta sama küsimus.

   Like

   1. M. says:

    Kvaliteetshokolaadi osas vist oleneb kõik maitsest 🙂 Mina eelistan alati Kalevi toodangud kõigele muule 🙂 Välismaised shokolaadid on enamuses võõra maitsega mu jaoks, ka hinnatud Belgia shokolaad. Enamus odavama hinnaga välismaised jõulukalendrid sisaldavad aga minu jaoks täiesti söödamatut shokolaadilaadset ollust.

    Liked by 1 person

 6. Senna says:

  Mina kingin sel aastal esimest korda endale advendikalendri, nimelt Hoia Homespa oma. Olen elevil nagu väike laps 😊 Kasutan palju nende tooteid ja väga-väga meeldivad ja olen kindel, et ei pettu. Isegi, kui midagi endale ei sobi, siis saab poetada sõbrannade kingikotti. Selle kalendri tõttu olen viimane kuu kindlasti oma kosmeetikaostud praktiliselt nulli tõmmanud ja lisaks meeldib nende puhul see, et kalendri toorikud saab alles jätta ja neile tagasi saata korduvkasutamiseks.
  6-aastane laps tahab Lego advendikat ja 12-aastane arvas ka see aasta, et tahaks mingit kommidega.

  Like

 7. K says:

  Need suurte kingitustega kalendrid on huvitavad, aga nii kallid 😀. Ja tegelikult vôiks seda kalendrit hoopis jaanuaris “krõbistada”.

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.