S, M, L, XL

on

Vana second-hand hundina hüppasin ma eelmisel nädalal läbi Uuskasutuskeskusest. Viisin sinna mitu kotti oma vanu riideid ja loomulikult ei saanud ma vastu panna sellele, et seal ka natukene ringi vaadata. Uuskasutuskeskus on üks mu lemmikumaid taaskasutuspoode. Mulle hakkas silma üks valge t-särk ja üks seelik ning need tulid minuga koju kaasa. Sellised mõnusad suvised kodus kondamise riided (mis muidugi ei välista, et ma käin nendega ka mujal ja käisingi just poes! Mhm, sama roosa crocsiline oli ka jalas, sest täiega mugavad ja nii omamoodi hullud). Särk on muidugi suur, aga kuna ma otsisin just over-sized särki, siis tundus sobivat ja pealegi oli seljas mugav. Seelik oli lihtsalt selline “minulik”.

Täna särki selga ajades nägin, et selle suurus oli XL ja see ajas mind naerma. Ei, mitte suurus ise või see, et ma XL särki ära ei upu, vaid mina ise aastaid tagasi. Ma mäletan 20-aastast mina, kes pidi nui neljaks mahtuma S-suuruses riietesse. Mahtusin ka. Kuigi mõned asjad oleksid võinud mugavuse mõttes olla M- suuruses, aga kus sa sellega, kus see häbiots, mis mõttes M-suurus. Siis ma ei mõelnud sellele, et riietel on erinevad suurused. Mina pidin kandma S- suurust. Ja hilisemast ajast ma mäletan seda vabastavat tunnet kui ma avastasin, et riide suurus ei muuda midagi. On sinna sisse kirjutatud M või L. Oluline oli see, et riie seljas istus, sobis minu kehakujuga, minu stiiliga. See oli nii vabastav, et ma ei piiranud ennast pitsitavate riietega, vaid kandsin rõivaid, mis tõesti sobisid. Võttis ikka aega, et sellest aru saada.

Tänaseks ma isegi ei vaata enam numbreid, st pärispoest või netist tostes ma muidugi tean, mis on mu suurus, aga ka siin tean ma, et erinevad brändid on erinevad. H&M-ist võib mulle sobida isegi S-suurus, samal ajal kui Zarast pean ma ilmselt valima just XL suuruses riided. Ometigi ei tähenda, et ma oleksin kas S või XL suurus. Sellel polegi vahet. Minu jaoks. Aga ma olen pannud tähele, et naised on ikkagi selles suuruse numbris nii kinni. Nii oluline on mainida, et see pluus on S ja nood püksid on M või et vaata, L on mulle ikka megasuur. Aga…veider kõige selle juures on, et mul on mõned tuttavad, kes on nagu 20-aastased minad. Peavad ennast ajama S-suuruses riidesse, kuigi M oleks palju mugavam. Ma ei tea, mis see põhjus on. Okei, võib olla on asi stiilis. Mõnele meeldivad hästi liibuvad ja igat kehakumerust rõhutavad riided, mina olen, teate ju küll see, nö feik kehapositiivsuse vastane, et ei pea rõhutama oma… kuidas siis nüüd viisakalt öelda… mitte nii kauneid külgi. Noh et paned jalga S-suuruses aluspüksid ja tõmbad sinna peale S-suuruses kleidi, nii et iga volt välja pigistab. Minu arvates ei ole see lihtsalt ei kena ega ka mugav. Ma tean, et ma olen ajast maha jäänud ja just see ongi trend, et end võimalikult palju näidata ja paljastada, kuid olles ise selle “trendi” 20-aastat tagasi läbi teinud, siis ma julgen väita, et see on pigem enesepettus.

Rõhutan, et ma ei taha, et siit loetakse välja, et kõik suuremad inimesed, nagu mina peaksid kandma XL t-särke või kartulikotte, aga riidenumber (ja selle rõhutamine) võiks küll üldse mitte oluline olla. Mida teie arvate sellest teemast?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.